PORADENSTVÍ

Vstupní vyšetření

Na první návštěvu u nás se prosím dostavte s dostatečným časovým předstihem, abyste v klidu mohli vyplnit vstupní dotazník, seznámit se s pravidly ošetření a absolvovat přehledný ortopantomografický rentgen. Následně vás již čeká podrobná prohlídka, která zahrnuje vyšetření chrupu a měkkých tkání a použití intraorálních rentgenů, které se zaměřují na detailní části dutiny ústní. Sestavíme úvodní fotodokumentaci. Po vyšetření následuje stanovení léčebného plánu, seznámíme vás s postupem a možnostmi ošetření a poté sestavíme finanční plán.


Ve většině případů je jedním z prvních kroků úprava ústní (dentální) hygieny, instruktáž správné péče a hlavně kompletní očištění zubů zahrnující odstranění zubního kamene a pigmentací, které je nutné pro další úspěšné ošetření a jeho dobrou dlouhodobou prognózu.

Konzultace

Pokud vás trápí konkrétní problém, na který byste se rádi zeptali, a zjistili tak možnosti jeho řešení, během konzultace je pro to ideální příležitost.


Nejčastější konzultace se týkají parodontologie a implantologie.

Parodontologická konzultace

Jestliže vás trápí parodontóza (která se projevuje krvácením dásní, zápachem z úst, viklavostí, nebo dokonce ztrátou zubů), potřebujete řešit odhalené krčky z estetického důvodu či jejich sensitivity a vzniku kazu či vám váš obvodní lékař doporučil rozšíření připojené dásně nebo úpravu patologických tahů uzdiček, podstoupíte parodontologickou konzultaci.


Při ní se vyšetří a zkonzultuje daný problém, budete obeznámeni s možnostmi terapie, průběhem ošetření a obdobím rekonvalescence.


Pokud vás trápí parodontóza, zhotovíme přehledný ortopantomografický rentgen a bude následovat podrobná prohlídka zahrnující vyšetření chrupu a měkkých tkání, měření ústupu kosti a stav závěsného aparátu, rozsah poškození a indexy plaku a krvácivosti, dodělání takzvaného intraorálního parodontologického rentgenového statusu (více detailnějších rentgenů zaměřených na stav chrupu a míru ústupu kosti). Sestavíme úvodní fotodokumentaci. Po vyšetření následuje stanovení léčebného plánu, kde většinou využíváme mezioborovou spolupráci zubního lékaře, hygienistky, parodontologa a občas je nutný i ortodontista a implantolog.

Implantologická konzultace

Pokud potřebujete vyřešit místo po chybějícím zubu, je jednou z variant zubní implantát. Na konzultaci se vyšetří stav v dutině ústní, daná mezera a okolní chrup a také měkké tkáně v místě budoucí implantace. Dodělá se 3D rentgen, na kterém se zhodnotí stav kosti (její výška, šířka, případně i další možné struktury, kterým je potřeba se při implantaci vyhnout). Na základě nabídky kosti se poté naplánuje samotná implantace. V případě, že nabídka kosti není dostatečná, dozvíte se o nutnosti dalších úkonů s implantací spojených.

A